صنایع غذایی پیچک

بررسی تکنیک‌های مذاکره در تجارت برای مدیران شرکت‌های تابعه هلدینگ صباجهاد

نشست تخصصی بازاریایی و فروش برگزار و مدیران ارشد شرکت کننده با آخرین تکنیک ها و فنون مذاکرات تجاری آشنا شدند.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی هشتمین دوره از سری نشست های آموزشی بازار یابی و فروش روز پنج شنبه  ۵ دی ماه سال ۹۸  با حضور مدیران ، معاونین و مدیران ارشد حوزه فروش و روابط عمومی شرکتهای تابعه برگزار گردید.
این کارگاه با موضوع «اصول و فنون مذاکرات تجاری» در محل سالن کنفرانس صنایع شیر ایران برگزار شد.

علی محمدی پرویزیان مدرس تکنیک ها و فنون مذاکره، در این نشست گفت: راهبردهای مذاکره به سه دسته کلی  تقسیم می شوند : برد – برد؛  برد – باخت و  باخت –  باخت.

وی ادامه داد: در استراتژی اول، فرایند مذاکره به نحوی طی می شود که هر دو طرف از نتایج آن منتفع شوند و خود را برنده مذاکره تلقی کنند.
در استراتژی دوم، یکی از طرفین فرایند مذاکره، بهره مند می شود اما طرف مقابل احساس خسران و زیان می کند.
در استراتژی سوم، هیچ یک از طرفین از انجام مذاکره نفعی نمی برد و هر دو طرف احساس باخت میکنند.

این دوره آموزشی، در نوبت بعد از ظهر نیز پیگیری و عنوان شد: در شرایط کنونی که همه اجزای زنجیره تامین مشکل دارند قطعا مذاکره بصورت برد-برد می تواند به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین در بحث تعامل، طرفین می بایست بصورت متوازن و برابر نسبت به امتیاز گیری و امتیاز دهی اقدام کنند تا بتوانند  موفق به انعقاد قراردادهای تجاری شوند.

در ادامه این نشست از مدیران ارشد شرکتها خواسته شد: بصورت جدی پیگیر مشخص شدن سرفصل های کاری و فرصت های تعامل باشند تا از این گذرگاه در راستای هم افزایی بیشتر با شرکتهای درون گروهی وارد مذاکره شده و به نتایج مطلوب دست یابند.

در پایان دوره، آموزش دیدگان در قالب چهار گروه، در مورد موضوع مشخص شده به مذاکره پرداخته و آموزه ها و مهارت های خود را محک زدند.

شایان ذکر است سلسله نشت های آموزشی بازار یابی و فروش که در راستای سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری و رویکرد مدیرعامل هلدینگ با اهداف افزایش سود دهی و ارتقای فروش برگزار میگردد از تابستان امسال آغاز و تا پایان سال طبق زمان بندی مشخص ادامه پیدا خواهد کرد.

دسته بندی: اخبار

مقالات مشابه

علت جوشاندن کنسرو مواد غذایی قبل از مصرف چیست؟

روی قوطی کنسرو مواد غذایی نوشته شده است قبل از مصرف به مدت 20 دقیقه آن را بجوشانید....

همه چیز درباره تن ماهی که باید بدانید

گاهی در حوزه سلامت غذا خبرهایی می‌شنویم که بدون توجه به صحت‌وسقم آن‌ها و به دلیل حیاتی بودن...

تازه های تغذیه (نکاتی برای تغذیه سالم)

فوایدی از آب چغندر که احتمالا نمی دانید آب چغندر باعث مقابله با رادیکال های آزاد می شود...

نظرات کاربران