صنایع غذایی پیچک

بررسی تکنیک‌های مذاکره در تجارت برای مدیران شرکت‌های تابعه هلدینگ صباجهاد

نشست تخصصی بازاریایی و فروش برگزار و مدیران ارشد شرکت کننده با آخرین تکنیک ها و فنون مذاکرات تجاری آشنا شدند.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی هشتمین دوره از سری نشست های آموزشی بازار یابی و فروش روز پنج شنبه  ۵ دی ماه سال ۹۸  با حضور مدیران ، معاونین و مدیران ارشد حوزه فروش و روابط عمومی شرکتهای تابعه برگزار گردید.
این کارگاه با موضوع «اصول و فنون مذاکرات تجاری» در محل سالن کنفرانس صنایع شیر ایران برگزار شد.

علی محمدی پرویزیان مدرس تکنیک ها و فنون مذاکره، در این نشست گفت: راهبردهای مذاکره به سه دسته کلی  تقسیم می شوند : برد – برد؛  برد – باخت و  باخت –  باخت.

وی ادامه داد: در استراتژی اول، فرایند مذاکره به نحوی طی می شود که هر دو طرف از نتایج آن منتفع شوند و خود را برنده مذاکره تلقی کنند.
در استراتژی دوم، یکی از طرفین فرایند مذاکره، بهره مند می شود اما طرف مقابل احساس خسران و زیان می کند.
در استراتژی سوم، هیچ یک از طرفین از انجام مذاکره نفعی نمی برد و هر دو طرف احساس باخت میکنند.

این دوره آموزشی، در نوبت بعد از ظهر نیز پیگیری و عنوان شد: در شرایط کنونی که همه اجزای زنجیره تامین مشکل دارند قطعا مذاکره بصورت برد-برد می تواند به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین در بحث تعامل، طرفین می بایست بصورت متوازن و برابر نسبت به امتیاز گیری و امتیاز دهی اقدام کنند تا بتوانند  موفق به انعقاد قراردادهای تجاری شوند.

در ادامه این نشست از مدیران ارشد شرکتها خواسته شد: بصورت جدی پیگیر مشخص شدن سرفصل های کاری و فرصت های تعامل باشند تا از این گذرگاه در راستای هم افزایی بیشتر با شرکتهای درون گروهی وارد مذاکره شده و به نتایج مطلوب دست یابند.

در پایان دوره، آموزش دیدگان در قالب چهار گروه، در مورد موضوع مشخص شده به مذاکره پرداخته و آموزه ها و مهارت های خود را محک زدند.

شایان ذکر است سلسله نشت های آموزشی بازار یابی و فروش که در راستای سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری و رویکرد مدیرعامل هلدینگ با اهداف افزایش سود دهی و ارتقای فروش برگزار میگردد از تابستان امسال آغاز و تا پایان سال طبق زمان بندی مشخص ادامه پیدا خواهد کرد.

دسته بندی: اخبار

مقالات مشابه

خاصیت های مصرف سیر

به طور کلی سیر برای سلامتی بسیار مفید می باشد و حداقل 30 خاصیت درمانی و دارویی برای...

اعطای نشان ویژه مسئولیت اجتماعی به هلدینگ صبا جهاد

در آیین اختتامیه پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و شانزدهمین جشنواره برترین های روابط عمومی ایران ،...

دوپینگ با مواد غذایی طبیعی

بنا به تحقیقات علمی می‌توان با مصرف ردیفی از مواد غذایی طبیعی به افزایش بازدهی و قدرت بدنی...

نظرات کاربران