صنایع غذایی پیچک

معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد:سهم ۳۵ درصدی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در صادرات غیرنفتی کشور.

عباس قبادی، معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، در افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی اگروفود با بیان این‌که میزان گستردگی و اقبال این نمایشگاه نشان دهنده عدم تأثیرگذاری تحریم‌های ظالمانه آمریکا است، اظهار کرد: حضور ۱۶۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان که عمدتاً در زمره کشورهای پیشرفته و صاحب عنوان در حوزه‌های محصولات کشاورزی و صنایع غذایی هستند نشان دهنده عدم تأثیرگذار بودن اعمال مجدد تحریم‌های کاخ سفید است.
وی ادامه داد: علاوه بر شرکت‌های خارجی، شرکت‌های ایرانی هم در نمایشگاه این دوره با تمام توان شرکت کرده‌اند که اکثراً شرکت‌های صادرکننده و بسیار توانمند حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی هستند.
به گفته معاون وزیر صنعت اگر ‌ما روزی بخواهم به سمت و سوی محدودیت صادرات نفتی و تمرکز بر صادرات غیرنفتی حرکت کنیم حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی بهترین مسیر برای تحقق این هدف است چرا که از صفر تا صد فعالیت‌های این حوزه‌ها توسط متخصصین ایرانی انجام می‌شود.
وی همچنین با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای برتر منطقه در حوزه تولید محصولات کشاورزی و صنایع غذایی است، متذکر شد: صادرات به ۵۰ تا ۶۰ کشور جهان جزو افتخارات تولیدکنندگان این حوزه است.
قبادی با تشکر از مسؤولین شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران که فرصت ارایه محصولات را برای تولیدکنندگان حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی فراهم کردند، گفت: این فرصت امکان ارتباط و مذاکرات شرکت‌های ایرانی با همتایان خارجیشان و همچنین تبادل‌نظر میان متخصصین دو طرف را فراهم می‌کند.
وی در پایان با اشاره به تلاش وزارت صمت برای رفع مشکلات بانکی تولیدکنندگان و صاحبان صنایع خاطرنشان کرد: تمامی هم و غم فعلی مسؤولان و مقامات این وزارت خانه مرتفع ساختن مشکلات تولیدکنندگان کشور است و در این مسیر گام‌های در خور توجهی نیز برداشته شده است.

منبع :
روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران

مقالات مشابه

بررسی تکنیک‌های مذاکره در تجارت برای مدیران شرکت‌های تابعه هلدینگ صباجهاد

نشست تخصصی بازاریایی و فروش برگزار و مدیران ارشد شرکت کننده با آخرین تکنیک ها و فنون مذاکرات...

دوپینگ با مواد غذایی طبیعی

بنا به تحقیقات علمی می‌توان با مصرف ردیفی از مواد غذایی طبیعی به افزایش بازدهی و قدرت بدنی...

علت جوشاندن کنسرو مواد غذایی قبل از مصرف چیست؟

روی قوطی کنسرو مواد غذایی نوشته شده است قبل از مصرف به مدت 20 دقیقه آن را بجوشانید....

نظرات کاربران